Predstavenie knihy

Posledná aktualizácia článku prebehla: 30. marca 2020

Vaša kniha sa volá Biznis a pasívny príjem. V čom sa odlišuje od motivačných kníh, aké bežne vídame na pultoch kníhkupectiev?
V dnešnej dobe nájdete na trhu množstvo motivačných kníh, ktoré vám budú sľubovať rýchle zbohatnutie či zmenu myslenia, ale v žiadnej nenájdete návod ako to skutočne dosiahnuť. Budete čítať naučené frázy a pózy, nedozviete sa však to podstatné – ako na sebe pracovať a skutočne niečo dosiahnuť, pretože tajomstvo svojho úspechu vám nikto len tak jednoducho nezverí. A to som sa rozhodol vo svojej knihe Biznis a pasívny príjem zmeniť.

mince

Ako ste začínali svoju cestu za úspechom a čo všetko vás na nej ovplyvnilo?
Svoje prvé semestre študentského života som strávil na Žilinskej univerzite a rozhodne som neľutoval, pretože vysokú školu v Žiline považujem za jednu z najlepších na Slovensku. Avšak, až po prestúpení do Berlína som spoznal ten pravý rozdiel medzi východným a západným vzdelaním, ktoré mi otvorilo oči. Štúdium už viac nebolo o učení sa skostnatených poučiek a definícií, bolo viac o riešení reálnych problémov v praktickom živote a to mi vyhovovalo oveľa viac. Nebol som však šťastný, hoci každý mi tvrdil, že by som mal byť. Moja práca mi brala oveľa viac ako len pár hodín denne, brala mi môj osobný život, o ktorý som nechcel prísť.

Rozhodol ste sa však z práce odísť a vydať sa inou cestou. Ako to zmenilo vaše vnímanie a pohľad na celý život?
Vždy som mal pocit, že idem hlavou proti múru a rozmýšľam úplne iným spôsobom ako ľudia okolo mňa a z toho dôvodu sme si veľmi často nerozumeli. Až po odchode do Londýna som prišiel na to, že hoci uvažujem iným spôsobom, nie je nesprávny. Začal som stretávať úspešných ľudí vo svojich oblastiach – biznismenov, bankárov a mnohých iných. Začal som zbierať ich príbehy a zameriaval a analyzoval ich stratégie, ktorými sa dostali až tam, kde sú dnes. Pretože nie vždy je podstatný výsledok, najdôležitejšia je vždy cesta k úspechu.

peniaze budík

Od opisu úspešných aktivít sa odvíja aj vaša kniha Biznis a pasívny príjem. Čím presne sa budete na svojich stránkach zaoberať a zasväcovať svojich čitateľov?
Ako som už v úvode naznačil, moja kniha je o tom, ako sa dopracovať nielen k úspechu, ktorý je samozrejme kľúčovým faktorom, v každej oblasti, do ktorej vstúpime, ale o tom, ako vybudovať a získať najskôr aktívny a neskôr pasívny príjem, pretože ak pracujete pre zábavu je to oveľa podnetnejšie, ako keď pracujete lebo musíte. Hranicu zárobkov si určuje každý sám vo svojej vlastnej mysli, pretože každý z nás potrebuje k životu niečo iné na to, aby sa cítil naplnený a šťastný.

Môžu vaši čitatelia očakávať v knihe kompletný návod na to ako sa stať úspešným a zabezpečiť si uspokojivý príjem?
Moja kniha obsahuje kompletný návod o tom, ako si zabezpečiť aktívny a pasívny príjem. Nie, nie je to zbierka motivačných citátov, je to návod, ktorý možno na prvýkrát nepochopíte či neprecítite úplne celý, ale to je úplne v poriadku, to snáď nedokáže nikto z nás. Obsahuje príbehy a životné cesty mnohých známych a úspešných osobností, ktoré sa vám možno nebudú páčiť, možno sa s nimi nebudete vedieť stotožniť, ale to nemení nič na ich pravdivosti. Krok za krokom sa pokúsim odhaliť úspešnú stratégiu ako nájsť nielen oblasť, v ktorej budete vynikať a bude vás napĺňať, ale i postup ako v nej vybudovať úspešný biznis a stať sa expertom vo svojej oblasti.

plán

Akú myšlienku svojej knihy považujete za kľúčovú a ktorú by si zároveň mali čitatelia odniesť už po prvom prečítaní?
Prvá veľká zmena sa musí odohrať vo vašej hlave, pretože na každý veľký krok je potrebná zmena myslenia, ktorá vám pomôže vystúpiť zo svojej zóny komfortu a začať na sebe pracovať. Informácie získané z kníh či videí sú totiž zbytočné ak neviete, ako ich správne použiť a aplikovať v praxi.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli