Úspech a akákoľvek snaha je závislá aj od dobrého vybavenia pracovného prostredia

Posledná aktualizácia článku prebehla: 30. marca 2020

Na kancelárske priestory kladieme obrovské množstvo požiadaviek. Všetko by tu malo pomôcť zvýšiť efektivitu práce, postavenie podniku a podporiť priateľskú a súdržnú atmosféru. Znamená to vybavenie potrebnými vecami, ktoré nám našu prácu uľahčia a zároveň aj spríjemnia.

Požadované prvky dobrej kancelárie

Pohodlný ergonomický nábytok, kancelárske stoličky, dobré vetranie, moderné spotrebiče, vždy plné tonery do tlačiarne a čistota. Chce to ale oveľa viac!

Knižnica alebo miesto na oddych

Miesto, v ktorom by malo byť ticho. Mnoho zamestnaní zahŕňa prácu s papiermi a dokumentáciou, kde treba rozmýšľať. Dokonca aj pracovník za klávesnicou a monitorom niekedy potrebuje stráviť pár hodín v uvoľnenej atmosfére, aby zvážili svoje vlastné rozhodnutia a mal prospech z daného projektu.

Takže sa pokúste vo svojej práci zriadiť si miestnosť, kde si odpočiniete. Malo by to byť celé mierne pohodlné, ale úplne izolované od vonkajších stimulov. Možno knižnica, zóna na relax pri hudbe alebo  priestor na posedenie pri lahodnej káve s kolegami.

Pre vašu prezentáciu

Prezentácia vo formáte videa, diapozitívov, súborov grafov – je výkonným a užitočným nástrojom takmer v každom odvetví a podniku. Ak ho chcete používať správne, je užitočná samostatná zóna zobrazenia. Možno nebudete potrebovať takúto komunikáciu so zákazníkmi, ale čo sa týka školenia zamestnancov, záverečných stretnutí a brainstormingu, určite takéto veci využijete. Rovnako ako aj kvalitné a originálne tonery Xerox do tlačiarne na prípravu podkladov pre túto udalosť.

Povinná výbava

Pokiaľ je to možné, každá spoločnosť sa snaží poskytnúť svojim zamestnancom aj pohodlnú kuchynku. Je to miesto na ukladanie produktov a ďalší faktor socializácie a naozaj dobrý spôsob, ako podporiť iniciatívu zamestnancov.

Správna výživa je v práci dôležitým faktorom, pretože zaisťuje účinnú prácu bez zbytočného stresu. Povinné vybavenie (chladnička, mikrovlnná rúra, kávovar, rýchlovarná kanvica atď.) musia byť doplnené pohodlnými stolmi a  stoličkami .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli