Práca z domu – Hranie v kasínach

Posledná aktualizácia článku prebehla: 30. marca 2020

Internet priniesol vznik mnohých nových profesií a inovatívnych spôsobov obživy. Práca z domu sa práve vďaka internetu stala dostupnejšou a bežnejšou než kedykoľvek predtým. Nie sú to však len IT odborníci, ktorí využívajú home office. Rok od roka narastá aj počet hráčov, ktorí si na živobytie zarábajú hraním hier cez internet.

Profesionálni hráči

Hoci profesia profesionálneho hráča nie je považovaná za typickú prácu, na internete by sme našli doslova milióny profesionálnych online pokrových hráčov, hráčov hry Hearthstone či Magic: The Gathering. Samostatnú kapitolu tvoria kasínoví hráči, ktorí sa trochu vymykajú spod tradičných profesionálnych hráčov.

Kým pokroví hráči alebo hráči spomínaných kartových hier hrajú proti sebe a jeden je teda vždy zákonite víťaz a niekto porazený, kasínoví hráči hrávajú proti kasínu, respektíve dealerovi, ktorý toto kasíno zastupuje. Nepripravujú tak v prípade, že sa im darí, o peniaze ostatných hráčov.

Online bonusy a bezplatné zatočenia

Profesionálny kasínový hráč sa hraniu venuje väčšinou z pohodlia domova, no vďaka internetu si už dnes môže zahrať kdekoľvek. Podobne ako napríklad pokroví hráči, i on hľadá tú najľahšiu cestu, ako zarobiť. Tým, že nemôže „loviť“ na slabších hráčov, hľadá hry s najlepšou šancou na výhru.

Kasínový profesionál vyhľadáva výhodné online bonusy a typ bonusu známy, okrem iných, aj ako free spins, teda bezplatné zatočenia. Hráva hry s najvyššou hodnotou RTP (skratka pre return-to-players), teda také, v ktorých je výhoda kasína čo najmenšia. A to napríklad Blackjack či Deuces Wild.

Oficiálna výhoda kasína nad hráčom v hrách je okolo 0%-1%, čo teoreticky znamená, že z každých vsadených €100 sa hráčovi vráti v priemere €99 až €100. To je viac, než pri cashback programe. Avšak vďaka pokročilej stratégií sa tieto čísla môžu veľmi ľahko obrátiť v hráčov prospech a získať tak výhodu nad online kasínom. A výhoda znamená zisk.

Nie je to bez rizika

Pochopiteľne, nie je to všetko bez rizika. Profesia hráča vyžaduje veľkú duševnú odolnosť a psychickú vyrovnanosť. Prídu – a nebude ich málo – zlé dni, kedy sa nedarí, ktoré treba prečkať. Prídu výkyvy, kedy v jeden deň vyhráte tisíce a ďalší deň tisíce prehráte. Nie je to práca pre každého. Ale to ani nie niektoré iné práce na doma.

Okrem finančných výkyvov, takzvaných swingov, sa musí profesionálny hráč popasovať i s nástrahami a záludnosťami online kasín. Každé má rozdielne podmienky a požiadavky a na prvý pohľad lákavý bonus či akcia sa môže ukázať byť nevýhodná až nesplniteľná a teda aj nepoužiteľná.

Miliardový biznis

Napriek úskaliam, ktoré profesionálne hranie prináša, v hrách sa „točia“ obrovské peniaze. Len v e-športoch, ktoré zahŕňajú hranie takzvaných počítačových hier, sa v roku 2020 podľa odhadov pretočí viac než jedna miliarda amerických dolárov. Pre gamerov z tejto oblasti bežne platí, že do dôchodku idú ako 30-roční.

Hoci hranie ktorejkoľvek hry prostredníctvom internete negarantuje zárobok, podobne ako „klasická“ práca, profesia hráča, je stále lákavá. A to nielen v zámorí, ale aj na Slovensku. Aj tu by sme našli odhadom niekoľko stoviek až tisícok profesionálnych hráčov, ktorým takýto spôsob obživy vyhovuje.

Ohodnoťte článok!
[Celkovo: 0 Priemerne: 0]

Pridaj komentár

tipli