Ako sa pripraviť na pracovný pohovor?

Pracovný pohovor alebo interview predstavuje väčšinou základ toho, či prácu reálne získame. Aj práve preto sa naň musíme dostatočne pripraviť – rovnako vzhľadom ale aj psychicky. Mali by ste vedieť ako odpovedať na jednotlivé otázky a vyzerať dostatočne profesionálne. Základom pre váš výber by mal byť váš profesijný životopis, no musíte sa vedieť správne odprezentovať, aby ste boli ideálny zamestnanec na danú pozíciu. Ako na to?

Čo si obliecť?

Dnes už pracovný pohovor nie je taký formálny ako v minulosti, no napriek tomu sa ešte stále kladie dôraz na to, aby ste vyzerali zodpovedne a slušne. Určite je teda viac ako vítané, aby ste sa vyhli akýmkoľvek vulgárnym outfitom a nesiahali po kúskoch, ktoré sú príliš odhaľujúce. Voľte skôr decentné outfity, v ktorých budete vyzerať profesionálne a nezvýrazňujte svoje krivky. Týka sa to predovšetkým výstrihov a upnutých šiat. Práca, ktorú budete vykonávať sa musí zdať pre vás vhodná a preto je vzhľad kľúčovým aspektom, aby ste vyzerali dôstojne a zodpovedne. Vytvorte biznis look, ktorý vás bude prezentovať a budete sa cítiť počas celého pohovor sebavedomejšie.

Tiež je ale dobré voliť neutrálne, elegantné farby oproti výrazným farbám, či extravagantným vzorom. Najlepšie je tiež obmedziť aj množstvo výrazných doplnkov. Môžete napríklad zvoliť decentné hodinky a malé náušnice. Neoplatí sa však siahať po výrazných náhrdelníkoch, či náramkoch. Všetko sa snažte udržiavať v štýle jemnej elegancie, aby ste vyzerali upravene a profesionálne. Množstvo kvalitných decentných šperkov môžete nakupovať napríklad s využitím našej Vivantis zľavy.

pohovor

Konverzujte otvorene a profesionálne

Vzhľad a reč tela sú základné znaky, z ktorých ľudia pri prvom dojme usudzujú. Napriek tomu je však pohovor skvelým miestom, kde môžete zdôrazniť vaše prednosti a vyzdvihnúť prínos pre budúcu pracovnú pozíciu. Práca z domu si napríklad vyžaduje, aby ste sa vedeli flexibilne prispôsobiť a pritom bez problémov odviedli vaše povinnosti. Môžete teda komunikovať ohľadom vašich bezproblémových vlastností pri práci z domova, aby ste sa v očiach zamestnávateľa zdali vhodným adeptom.

Základom správneho pracovného pohovoru je však predovšetkým odpovedať čo najlepšie na stanovené otázky. Snažte sa odpovedať priamo, bez vyhýbania a zároveň čo najlepšie vzhľadom na vaše znalosti. Neodbočujte od témy a snažte sa pôsobiť sebavedomo, no pritom dbajte na to, aby mal váš zamestnávateľ trochu navrch. Pri pohovore sa však neoplatí byť hanblivý ani tichý. Práve naopak snažte sa profesionálne ponúknuť vaše schopnosti a znalosti, aby ste mohli získať prácu, o ktorú máte reálne záujem.

práca

Ak chcete urobiť niečo navyše, môžete si tiež nájsť informácie o firme, aby ste ich pri konverzácii vedeli použiť. To môže mať veľký vplyv na výsledný efekt samotného pohovoru. Samozrejme by ste si mali vedieť predstaviť aj rozhovor v cudzom jazyku a približne si pripraviť slovnú zásobu, aby ste neboli prekvapený a nemali problém cudzí jazyk použiť.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli