Najbohatší Slováci 2022

Posledná aktualizácia článku prebehla: 27. decembra 2021

Najbohatší Slováci sa pravidelne dostávajú do pozornosti médií, pretože verejnosť má o nich záujem. Pre ľudí je totiž fascinujúce ako sa dokáže človek vypracovať a vybudovať silné impérium, ktoré mu prinesie nevídané zisky. Čo sa týka Slovenska, rebríčky sa veľmi prudko z roka na rok nemenia a väčšinou sa vo vedení držia tí istí ľudia. Kto sú najbohatší Slováci v roku 2022?

Ivan Chrenko

Rebríček najbohatší Slováci 2022 začína Ivan Chrenko. Ten sa už dlhodobo drží na popredných priečkach tohto slovenského zoznamu boháčov. Forbes odhaduje jeho majetok na približne 16502 miliónov eur. Minulé roky jeho obchodovania v ňom odhalili silného obchodného ducha, čo môžeme skonštatovať najmä vzhľadom na jeho skvelé obchodné a investičné rozhodnutia, ktoré mu prinášajú stále väčšie zisky. Svoj majetok získal vďaka developerskej spoločnosti, ktorej pôsobenie už dávno prekročilo hranice Slovenska.

Ivan Chrenko
zdroj: https://www.cas.sk/fotogaleria/1110599/rebricek-najbohatsich-ludi-sveta-podla-magazinu-forbes-slovensko-ma-dvoch-miliardarov/1/

Jaroslav Haščák

Meno Jaroslav Haščák sa takmer nezameniteľne spája so spoločnosťou Penta Investments. Táto investičná skupina sa špecializuje prevažne na investície v zdravotníctve, ale tiež sú známe aj ich investície v médiách (donedávna napríkald súčasť denníka SME), realitnom biznise a podobne. Aj táto spoločnosť nefunguje len na našom území a bohaté zastúpenie má aj v Maďarsku, Česku, Poľsku, či Holandsku.

Haščák sa v posledných rokoch tiež preslávil aj v súvislosti so zatnutím NAKA, kedy prehľadali sídlo jeho firmy – ako dôvod sa uvádza podozrenie z korupcie a prania špinavých peňazí. Okrem iného sa Haščák spája aj s kauzou Gorila, kde existuje jeho nahrávka spolu s Robertom Ficom. Po takomto verejnom škandále v podobe zatknutia sa vzdal aj svojej hlavnej pozície v skupine Penta. O čom to svedčí sa možno dozvieme neskôr, no tento fakt nič nezmení na tom, že Jaroslav Hačšák disponuje majetkom vo výške asi 1,07 miliardy eur.

Jaroslav Haščák
zdroj: https://domov.sme.sk/c/22547069/ako-sa-jaroslav-hascak-stal-oligarchom.html

Miroslav Trnka

Miroslav Trnka so svojím majetkom v hodnote 700 miliónov eur sa tiež zaraďuje medzi najbohatších Slovákov. Jeho podnikateľské záujmy sa viažu predovšetkým na firmu Eset, kde disponuje najväčším podielom. Eset asi nemusíme predstavovať – ide o účinnú protivírusovú ochranu, ktorú môžu používať ľudia až v 200 krajinách. Samotná firma vznikla na popud Miroslava Trnku, ktorý spolu s kamarátom odhalil úplne nový vírus. Chceli sa postarať o bezpečnosť počítačov, ktoré mali v tom období obrovskú hodnotu a predpokladalo sa, že sa budú v budúcnosti neustále využívať. To sa im vyplatilo a v súčasnosti má firma pobočky po celom svete a ako môžete vidieť – aj slušne vynáša.

Miroslav Trnka
zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Miroslav_Trnka

Peter Paško

Peter Paško práve s Miroslavom Trnkom a Rudolfom Hrubým založili dnes nesmierne úspešnú spoločnosť Eset. V súčasnosti vlastný menšinový podiel v rámci firmy a stojí tiež na čele Galérie Nedbalka, za čo dostal aj Cenu ministra kultúry SR. Jeho kariéra sa zmenila zo stavbára na programátora a vzápätí na majiteľa galérie. V súčasnosti sa vo voľnom čase venuje práve fotografovaniu a disponuje majetkom v hodnote približne 670 miliónov eur.

Peter Paško
zdroj: https://www.startitup.sk/zakladatel-esetu-otvoril-jednu-z-najkrajsim-galerii-v-bratislave/

Rudolf Hrubý

Zrejme vás neprekvapí, že najbohatšiu päťku uzatvára posledný zakladateľ Esetu – Rudolf Hrubý. Všetci traja títo páni nadobudli na základe tejto spoločnosti obrovský majetok. Rudolf Hrubý v súčasnosti patrí medzi zanietených podporovateľov športu a preto investoval do kúpy väčšinového podielu Slovan Bratislava. Rovnako sú známe aj viaceré investície do developerských projektov ako napríklad Hotel Carlton.

Chcete sa o týchto pánoch dozvedieť viac? Pozrite si nasledujúce video:

Zdroj článku: Forbes

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli