Práca z domu

Posledná aktualizácia článku prebehla: 28. marca 2020

Práca z domu existuje, aj keď ešte nie v takom rozsahu ako bežný pracovný pomer. Napriek tomu sa práca z domu teší obľube u mnohých pracovníkov. Najmä tých, ktorí musia byť doma napríklad s malými deťmi. Takáto práca na doma je výhodná napríklad pre mamičky na materskej dovolenke, študentov, dochodcov… – Ide o prácu na doma, ktorou si ľudia môžu pomerne ľahko privyrobiť a tak dopomôcť svojmu finančnému rozpočtu.


Hľadám prácu na doma

Podľa najnovších prieskumov stále viac zamestnancov uprednostňuje prácu z domu „home office“. Výhody sú zrejmé; úspora času ktorý by museli inak stráviť cestovaním alebo v dopravných zápchach, väčší kľud a pohodlie domova. Ďalšou skupinou ľudí sú tí, ktorí cestovať reálne nemôžu, či už s dôvodu neschopnosti alebo potreby sa o niekoho starať doma.  Výhody si neuvedomujú len zamestnanci, ale aj zamestnávatelia; tí ušetria na nákladoch za prenájom kancelárskych priestoroch a taktiež na energiách. Niektoré nadnárodné spoločnosti majú vytvorený dômyselný systém, v ktorom časť zamestnancov pracuje pár dní v týždni z domu a časť sedí v kancelárii a po niekoľkých dňoch nastane výmena. Takýmto spôsobom môžu mať aj o 20-50 % nižšie náklady na kancelárske priestory, zároveň si ich zamestnanci možnosť pracovať z domu nesmierne vážia a považujú ju za jeden z najlepších benefitov. No a do tretice, nikto netrpí sociálnou izoláciou, nakoľko kým sa stihne dostaviť pocit samoty, prídu dni, kedy budete musieť byť v práci fyzicky prítomný.


Nie každá práca z domu je podvod

Avšak pri ponukách práce z domu je na mieste maximálna obozretnosť nakoľko inzeráty často zadávajú špekulanti s pofidérnou činnosťou, ktorí ani nemajú v pláne pravidelne platiť. Viac sa dočítate v článku o podovdných inzerátoch a ponukách.


Práca na doma a jej možnosti

Preto Vám odporúčam overené metódy zárobku, ktoré môžeme vo všeobecnosti rozdeliť do týchto skupín:

Viac sa o nich dočítate v článku:

https://www.akosizarobitpeniaze.sk/praca-na-doma/

Máte už nejaké skúsenosti s prácou cez internet? Praca na doma bola pre Vás príjemná/nepríjemná skúsenosť? Budem rád, ak napíšete do diskusie a podelíte sa o svoje poznatky so všetkými.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

2 komentáre

Pridaj komentár

tipli