Komparz

komparz

Čo je komparz?

Komparz sú osoby účinkujúce zvyčajne v prostredí televízie, filmu, reklám a videá. Účinkovať teda môžete v reklame, fotoprodukcii, filme, seriály, zábavnom programe… Komparzista je to niekto, kto sa vo filme alebo v reklame objaví v pozadí hlavného hrdinu.

V prvom rade je potrebné absolvovať casting.

Rozmýšľate ako si zarobiť peniaze?

 

Je komparz pre Vás?

 

Výhodou komparzov ale stále zostáva vyplácanie odmeny hneď po skončení natáčania.

 

Koľko zarobím na komparze?

Celkovo na komparzoch strávite od štyroch do ôsmych až desiatich hodín, avšak niektoré reklamy, či filmy sa natáčajú aj niekoľko dní. Odmeny sa pohybujú od 15 do približne 30 € za niekoľko hodinové natáčania, no honoráre sa pohybujú až do stoviek €. Reklamy bývajú zvyčajne najlepšie platené. Táto výška je samozrejme vždy iná a záleží, čo idete natáčať.

 

Kto môže účinkovať v komparze?

Účinkovať v reklamách môže naozaj každý aj ty, jednoducho ktokoľvek. Nezáleží na vzhľade, veku či na postave. V reklamách účinkujú rôzne typy – vysokí, nízki, silnejší, chudí, bradatí, ryšaví, pehatí, siláci s bruškom, športovci,… Nezabúdaj, že čím si zaujímavejší, tým lepšie.

 

Musím mať nejaké skúsenosti?

tlieskanie v relacii komparzNie nemusíš. V dnešnej dobe sú pre TV reklamy, seriály zaujímaví skôr ľudia, ktorí majú prirodzené vystupovanie a nemajú priamo “modelkovskú postavu”.​ Jedinečná príležitosť ako vyskúšať niečo nové, získať nové skúsenosti, spoznať zaujímavých ľudí, a popri tom zábavou si zarobiť skutočné peniaze.

 

Kde sa zaregistrujem?

Registrácia je jednoduchá buď online, alebo musíte prísť aby ste vyplnili formulár a odfotili Vás (casting). Takýto kasting do reklamy (casting do reklamy) je väčšinou otázkou pár minút. Avšak kasting do filmu už trvá dlhšie a väčšinou od Vás čakajú aj zahratie nejakej scénky…

 

Najväčšie slovenske agentúry sú:

Ohodnoťte prosím článok

Pridaj komentár